امن بان فناوری شریف

وبلاگ شرکت امن بان شریف

امن بان فناوری شریف

وبلاگ شرکت امن بان شریف

کشف آسیب‌پذیری در GitLab

به تازگی یک آسیب‌پذیری با شناسه CVE-2024-4835 و شدت بالا (8.8) در GitLab(CE & EE) کشف و شناسایی شده است. طبق بررسی‌های صورت گرفته این نقص یک آسیب‌پذیری XSS می‌باشد. مهاجمان می‌توانند با بهره‌برداری از این نقص برای ایجاد یک صفحه مخرب استفاده کنند و اطلاعات حساس کاربران را به سرقت ببرند. این آسیب‌پذیری به‌طور خاص بر ویرایشگر کد در GitLab تأثیر می‌گذارد و به طور بالقوه به مهاجمان اجازه می‌دهد تا حساب‌های کاربری را تصاحب کنند.

 

بر اساس بردار حمله این آسیب‌پذیری CVSS:3.1/AV:N/AC:H/PR:N/UI:R/S:C/C:H/I:H/A:N بهره‌برداری از آن‌ از طریق شبکه خارجی و از راه دور امکان‌پذیر است (AV:N). همچنین نیازمند پیش‌زمینه‌ خاصی بوده و به‌راحتی قابل تکرار نیست و به شرایط خاصی نیاز دارد(AC:H). ضمنا برای انجام حمله علیه حساب کاربری به سطح دسترسی خاصی نیاز نیست (PR: N) و فقط به تعامل کاربر نیاز دارد (UL:R)، بهره‌برداری از آسیب‌پذیری‌ مذکور بر سایر منابع امنیتی تأثیر می‌گذارد (S:C) و دو ضلع از سه ضلع امنیت با شدت بالایی تحت تأثیر قرار می‌گیرند (C:H/I:H/A:N).


محصولات تحت تأثیر

این آسیب‌پذیری‌ نسخه‌های 7.8 تا 16.9.6، از 16.10 تا 16.10.4 و از 16.11 تا 16.11.1 را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

 

نظرات  (۱)

HEllO

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی